Elkezdtem basic-ben írni egy rendszert karakteres (főleg gracha) módhoz. Poke-okkal műxik és zzzippel fordítható lesz. De a lényeg az lenne ha valaki majd átírná asm-ba (egyszerű lesz), mert én már nem akarok gépi kóddal foglalkozni. De direkt úgy írom meg basic-ben is hogy könnyen átírható legyen.
A lényeg, azaz ilyen funkciók lesznek:
-gracha képernyőt kirajzolja (pálya rajzoló).
-kirak egy 2x2-es "sprite"-ot (gracha elem).
-kirak nagyobb sprite-ot egy háttér bufferből, ami egy gracha képernyő (megadható a sprite mérete).
-visszarajzolja a gracha pálya 2x2-es vagy más megadott méretű részét.
-gracha pálya betöltés.
-gracha háttér képernyő betöltés (lényegében egy másik pálya). ide rajzolhatjuk a sprite-okat, akármekkorát is.
-olyan sprite rajzoló, ami egyszerre rajzol ki sok sprite-ot. ez azért szükséges, mert gyorsabb lesz tőle, mintha basicből vezérelnék egyenként a sprite rutint. tehát basicben csak meg kell adni mondjuk 8 sprite koordinátáit és sprite számát (hogy melyikeket rajzolja ki), meghívjuk ezt a rutint és kirajzolja őket egyszerre.
-valami scroll dolog. egyelőre valszeg ez csak annyi lesz hogy a pálya kirajzoló megadott eltolással tudja kirakni a pályát.
-dupla bufferes kirajzolás, azaz egy háttér bufferbe rajzol mindent, azután azt megjeleníti. esetleges villogások elkerülésére.
-mindenféle automatikus raszter színező rutinok, hogy aki nem akar vagy nem tud gracha editorban színezni, annak is legyenek szép színei.
-valamiféle ütközésvizsgálat: ez lehet sprite-ok közötti és a pályával.
-valami particle rendszer (sok karakter gépi kóddal való mozgatása, pl robbanás).
-dupla buffer: a videolapot 2x-es magasságúra nyitom, és így dupla bufferként használható. így teljesen megszűntethető minden villogás.
Elvileg mivel ügye karakteres képernyő, ez olyan gyors lehet, hogy akár úgy is megfelelő sebességű lesz, ha az egész képernyőt folyton visszarajzoljuk és rárajzolunk 8-10 "sprite"-ot.
A lényeg pedig az lenne hogy ezzel a rendszerrel könnyen lehessen basic-ben látványosabb játékokat csinálni.
Gépi kódra majd akkor kell átírni, ha kiforrott az egész.