Ez szinte nem is programozási kérdés, de attól még nem tudom.
Szóval a normál PC -s rendszereknél van egy fix frekvencia amin megy a monitor, pontosabban amire (vagy amikre) képes a monitor, ezt meghajtja egy videokartya kimenet azon a frekin, ami épp választva van a monitor által ismert frekikből.
A képfrissítésre az alkalmazói szoftver a grafikus API -kon keresztül eldöntheti hogy vár rá, vagy nem vár rá, és joccakát.
( Mondjuk épp ezzel kapcsolatban várható nagy változás most, az nvidia a "napokban" találta fel a spanyolviaszt, és bemutatnak olyan monitor és videókártya (persze csak nvidia kari ...) kombókat, amikkel meg lehet valósítani akár dinamikus képfrissítéseket is. Technikailag nemtom ez mekkora kunszt, de a lényeg hogy már nem csak a szokásos képfrissítési frekik lesznek, és ha valami épp kiesik (lassabb) a beállított frekiből, akkor a várakozás miatt egyből duplájára lassúl, vagy várakozás nélkül jön a frame tearing, hanem ha a cucc 54 vagy 37 FPS -sel tudja lökni a frame -eket, akkor a monitor azt szépen le fogja követni. Ez olyan mintha végtelen mennyiségű frekit ismerne a monitor, és még ráadásul frame -ről frame -re változhatna is az érték.)
De vissza az EP -re. Szóval EP -n ennél nagyobb befolyásunk lehet a videó jelre, ha jól értem ? Tehát van az LPB -kben az LPT reload flag, amit ha bekapcsolunk, akkor újratöltődik az LPT címe. De ez az újratöltés közvetlen befolyással lesz a kimeneten a video jelekre (RGB+szinkronok), nem ? A monitoroknál hogy van ez, lekövetik a videójelet szolgamód ? Tehát feltételezzük, hogy van egy LPT -m ami nem korrektül (az összes függőleges sorra) van összerakva, hanem mondjuk 200 sort tartalmaz. Akkor mi lesz ? Ki fog rakni képet a monitor ?Megjelenik a monitoron a kép tetejétől a 200 sor, es a monitor többi része fekete lesz ?
Ugyanez a hatás lesz akkor is, ha nem az LPB -ből, hanem a z80 forced LPT port írással váltom a címet, mondjuk minden frame -ben ?
Mert én úgy emlékszem, hogy a monitorok (TV -k) ennyire azért nem követik le a video jelet, hanem szétesik a kép ... nem is értem mi értelme van egyáltalán a forced reload -nak akkor ?
Tehát ugye ha villanásmentesen akarok LPT -t váltani, akkor a nem forced verziót kell alkalmazzam, és akkor a kép végén automatikusan fogja majd betölteni a nick a címet a (mostmár) új LPT -re. Így csak azzal kell már szívni majd, hogy mielőtt nekiállok szétbarmolni az előző LPT -t, vagy a videómemóriáját, azelőtt megbizonyosodjak róla, hogy a váltás a NICK részéről már végbement. Oké, hogy kicsi az az idő, hisz 50 Hz a frissítés, de akkor is, elvileg gondolkozva.
Ha forced módon váltok, akkor meg villanik (villanhat) egy nagyot, attól függően, hogy az előző LPT épp hol tartott mikor ráváltottam forced módon az új címet. De sztm ha mondjuk 50 fuggőleges pixelsor után forced módon LPT -t váltok, abból csak csúnyaság lesz, nem pedig a felső 50 sor ... vagy mégis ? Leköveti a monitor a jel változását ? Vagy eleve nem is lesz mit lekövessen, hisz a szinkron jelekig nem jut el az LPT így soha ...
Vagy lehet hogy forced reload- nál a NICK generál gyorsan valami szinkron jeleket a monitornak az LPB -k nélkül is ?
Szóval ...
1 Monitorok mit tudnak lekövetni ?
2 Van -e bármi értelme a forced LPT cím váltásnak ?
3 Hogyan tudom detektálni azt, hogy a nem forced LPT váltás ténylegesen betöltésre került már a NICK által (ok, persze csinálok egy tizedmásodperces várakozást, és kész, de nincs is rá hivatalos módszer) ?