Egyébként ha úgy lenne megoldva, hogy a mozgó figura/figurák nem változtatják soronként a színűket, akkor az mennyire rontaná le a pálya színességét? Erre tudnál példát betenni? Vagy már volt ilyen példa?
De ilyen pályán is még lehet olyat, hogy a legfelső és a legalsó fal, ahova nem megy a krapek, kicsit más színű lenne.
Tényleg, olyan pályát is lehet majd tervezni, ami nem tölti be az egész képernyőt? Tehát lejjebb van a teteje, vagy feljebb az alja, vagy akár a falakat tetszés szerint az oldaláról is beljebb lehet hozni? Ezt pont nem próbáltam még. Mert ha épp kisebb a pálya, alá vagy fölé mehetne a pontszám és egyéb kijelzéséhez újabb videólap, amit persze már a játék készítője kell, hogy megtervezzen.
De olyan is előfordulhat akár, hogy egymás alatt két játéktér van. Igaz, még az egyszerűbb játékok tervezéséhez sem törjük magunkat nagyon.
Azon kezdtem gondolkodni, kéne valami "képzés", hogyan tervezzünk grafikát. Pl. Milyen színek milyen színekkel együtt mutatnak jól. Biztos valahol ennek utána lehet olvasni, vagy nem tudom, hogyan lehet ezt megtanulni. Pl. látom, hogy egyes pályaelemek bal felső része a legvilágosabb, a jobb alsó a legsötétebb, és ez átmegy egyikből a másikba. Ehhez is biztos tudni kell valamit, hogyan tervezzen valami olyat az ember, ami nem egyszínű.