Tegnap találkoztunk Andrew Richards-szal, akinek többek között a nálunk Magicball néven ismert játékot köszönhetjük.
Andrew ZX81-en kezdte, amihez volt egy 16K-s bõvítõ is, de nagyon utálta, hogyha a testvére véletlenül hozzáért a gépbõl kilógó bõvítõhöz, akkor elszállt az egész addig írt programja
Az EP-t már nagyon várta, sokat olvasott róla az újságokban. Sok-sok várakozás után vettek egy 64-est amikor végre lehetett kapni.
Késõbb lett hozzá egy EXDOS is (amirõl azt mondta, nagyon-nagyon kevés volt belõle Angliában), egy SS/SD meghajtóval.
Nagyon meglepte, amikor kiderült, hogy az õ játékprogramját itt árulták a boltokban, errõl semmit nem tudott! A 128 játékos könyvben írt "Hónapokig tartó fáradságos munkával elkészült egy magyar-angol páros munkája." finoman is szólva erõs túlzás, a magyarok munkája annyi volt, hogy kitörölték a kész programból a szerzõ nevét, és bele rakták az 'a' Studio logót...
Szintén az õ általa írt BASIC bõvítések reinkarnálódtak az EP PLUS-ban, errõl se tudott semmit. Igaz ez esetben azért már többet tettek hozzá a magyarok.
A nagy kérdés (Palik után szabadon): Hova tûnt Tim Box?
Õ volt az angliai EP klub vezetõje, Boxsoft nevû cégén keresztül számos hardvert és szoftvert forgalmazott az EP-hez. (Láthattuk a holland újságban is hirdetni). Aki követi az angol fórumot, olvashatta, hogy az angol srácok is csak annyit tudnak, hogy Tim Box egyszer csak eltûnt, utána gyorsan hanyatlott is az angol EP-s élet.
Tim tartotta a kapcsolatot a magyarokkal is, elküldözgette amit az angolok csináltak, cserébe kaptak magyar játékokat.
Állítólag létezett egy magyar bankszámla is, amire kaptak pénzt, de Tim azt mondta, hogy onnan Nyugatról nem tudják ki venni a pénzt.
További érdekesség a Spectrum Emulátor fejlesztése is. Tim csinált egyet Angliában, errõl olvashattunk is több újságban, van is egy bemutatóról fénykép, de sajnos a cuccból nem látszik semmi
Ennek az emulátornak a programjába is besegített Andrew.
És Tim elküldte ennek a terveit is a magyaroknak. Kérdés, hogy a végül az 'a' Studio által kiadott emulátor mennyiben épült az angolok terveire, programjára?
Visszatérve Andrew-hoz: az EP hanyatlása után
Spectrum játékokat kezdett fejleszteni. Ezek közül a
Tilt számunkra a legérdekesebb, az teljes egészében EP-n lett fejlesztve, csak a végén lett "átírva" Spectrumra! (Úgy emlékszik még volt más ilyen játék is, ami végül nem lett kiadva...)
Amikor ezt sikeresen eladta a Code Mastersnek, abból a pénzbõl vett Amigát, és a további Spectrum játékokat már azon írta.
Késöbb fejlesztett Amigára, PC-re, Playstation 1-2-re is. Jelenleg már nem közvetlenül játékokat fejleszt, hanem
saját céget alapított ami grafikus technológiák fejlesztésével foglalkozik.