Welcome, Guest. Please login or register.


Recent Posts

Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10]
91
Programozás / Re: BASIC
« Last post by Tuby128 on 2019.August.05. 16:23:49 »
A Flush parancsot mikor használjuk? Ha a "TAPE:" csatorna pufferét nem írtuk még tele, de szeretnénk kiíratni a fájl végét a kazettára?
92
Beviteli eszközök / Re: Külső joystick
« Last post by Tuby128 on 2019.August.05. 16:22:10 »
Akinek van ehhez felszerelése. Nekem nincs. Én addig eljutottam, hogy újra begépeltem a kódot.
93
Programozás / Re: BASIC
« Last post by szipucsu on 2019.August.05. 16:13:14 »
CLEAR SOUND
Vagy az is jó, ha a SOUND paraméterébe beírod, hogy INTERRUPT, és megszakítja az előző hangot. Pl.:

SOUND PITCH SQR(87),DURATION 10,INTERRUPT

De ez mindig csak az adott csatornán szakítja meg a hangot.
94
Beviteli eszközök / Re: Külső joystick
« Last post by geco on 2019.August.05. 16:10:44 »
úgy látom, hogy ez a basic program egy 7-es fejlécű gépi kódú programot írna ki egy fájlba, érdemes lenne ezt a fájlt legenerálni, és beküldeni egy disassemblerbe.
95
Történelem / Re: Enterprise történelem
« Last post by Zozosoft on 2019.August.05. 15:18:17 »
Hú, de rég láttam már ilyet! Ilyen otthon van neked csak úgy? Vagy még régebbi a fénykép?
Ez egy vadi új EP64, ami egy eladatlan bolti készletből lett Ebay-ezve. (Már több mint 10 éve) Szépen visszacsomagolva van elrakva.
96
Történelem / Re: Enterprise történelem
« Last post by Zozosoft on 2019.August.05. 15:15:09 »
Volt benne a dobozban ilyen silca-gél zacsi, hogy összegyűjtse a bentrekedt nedvességet?
Nem. Én olyat vagy 15-20 évvel később láttam először. Röhögtünk is, hogy mi a fene lehet az a "NE EDD MEG" (DO NOT EAT) amit elkezdtek a vinyók mellé csomagolni.

Quote
Az Enterprise doboz a centrumos vásárláskor be volt csomagolva még egy fóliába, vagy ezek így voltak natúr egymásra téve a polcokon?
Csak így natúr.
97
Programozás / Re: BASIC
« Last post by Zozosoft on 2019.August.05. 15:11:17 »
És ha igen, akkor mi a szintaxisa?
CLEAR SOUND
98
Programozás / Re: BASIC
« Last post by Tuby128 on 2019.August.05. 15:06:19 »
Lányommal ma játszottunk az Enterprise-on. Csináltam neki kis programocskát, amiben jól kiélte nyomkodási kedvét.
A gond az, hogy ha több SOUND parancs várakozik, akkor várni kell amíg véget nem ér. Erre volt valami flush parancs, amivel a hangpuffert lehet üríteni. Vajon ez az amit keresek a célomra?
És ha igen, akkor mi a szintaxisa?
99
Történelem / Re: Enterprise történelem
« Last post by Tuby128 on 2019.August.05. 14:55:03 »
Volt benne a dobozban ilyen silca-gél zacsi, hogy összegyűjtse a bentrekedt nedvességet?
Az Enterprise doboz a centrumos vásárláskor be volt csomagolva még egy fóliába, vagy ezek így voltak natúr egymásra téve a polcokon?
Ugye ilyen szép doboz könnyen sérülhet szállításkor.

 Ami engem meglep, hogy fekete szín nem fakult az évek távlatában sem.
100
Beviteli eszközök / Re: Külső joystick
« Last post by Tuby128 on 2019.August.05. 14:51:48 »
Gyors bepötyögtem, mert szerintem ez a legunalmasabb része.

Code: [Select]
20 OPEN #36:"JOY.EXT" ACCESS OUTPUT
30 For N=1 TO 418
40 READ A
50 PRINT #36:CHR$(A);
60 NEXT
70 CLOSE #36
80 STOP
100 DATA 0,7,137,1,0,0,0
110 DATA 0,0,0,0,0,0,0
120 DATA 0,0,31,0,215,34,1
130 DATA 250,224,64,42,98,181,64
140 DATA 36,160,35,54,15,0,3
150 DATA 197,236,216,50,0,14,44
160 DATA 179,96,160,0,20,64,36
170 DATA 31,63,192,37,96,0,70
180 DATA 8,0,189,193,13,22,10
190 DATA 188,158,201,9,134,151,44
200 DATA 0,43,37,94,184,96,49
210 DATA 90,163,231,248,4,36,0
220 DATA 8,207,96,7,184,33,162
230 DATA 193,100,143,129,11,150,0
240 DATA 234,116,128,45,196,0,214
250 DATA 218,204,101,53,128,0,32
260 DATA 0,0,70,101,128,61,194
270 DATA 170,241,148,213,0,7,2
280 DATA 25,35,169,152,0,183,97
290 DATA 71,160,2,184,4,0,5
300 DATA 102,199,224,2,208,88,0
310 DATA 1,2,129,89,177,212,0
320 DATA 244,179,39,142,165,128,1
330 DATA 28,242,230,7,140,165,72
340 DATA 0,128,18,50,148,160,3
350 DATA 230,128,202,81,0,50,87
360 DATA 2,0,152,134,76,128,15
370 DATA 6,8284,0,85,37,0
380 DATA 23,204,5,187,32,124,207
390 DATA 25,72,176,5,120,202,66
400 DATA 128,50,204,34,128,8,240
410 DATA 174,6,2,22,4,44,0
420 DATA 17,245,38,111,101,134,70
430 DATA 0,244,16,148,80,8,25
440 DATA 42,151,195,37,114,248,48
450 DATA 3,25,70,64,0,131,160
460 DATA 116,204,95,173,216,13,181
470 DATA 137,93,94,211,88,179,87
480 DATA 70,195,211,77,98,201,25
490 DATA 42,151,195,37,114,249,94
500 DATA 50,136,192,12,147,200,49
510 DATA 166,181,109,173,131,227,246
520 DATA 88,72,32,244,100,143,159
530 DATA 227,40,108,0,175,100,143
540 DATA 156,236,152,191,255,62,255
550 DATA 231,207,252,247,255,158,191
560 DATA 249,207,254,120,255,206,255
570 DATA 249,219,255,58,255,231,79
580 DATA 252,231,255,155,223,243,143
590 DATA 252,0,0,0,0,4,0
600 DATA 10,51,123,254,160,0,0
610 DATA 12,148,79,44,128,0,0
620 DATA 6,130,252,0,74,39,150
630 DATA 68,2,1,1,216,202,114
640 DATA 59,154,77,230,225,0,196
650 DATA 92,49,6,136,4,2,1
660 DATA 0,128,64,69,60,29,12
670 DATA 167,35,113,132,216,32,37
680 DATA 27,207,39,51,161,164,198
690 DATA 107,16,17,14,70,147,177
700 DATA 148,228,13,16,8,4,2
710 DATA 1,0,129,0,32,24,142
720 DATA 71,3,129,1,4,220,100
730 DATA 50,156,142,98,2,113,164
740 DATA 202,108,57,153,77,194,193
750 DATA 1,16,202,110,54,152,78
760 DATA 70,176,110,0,10,0,0
770 DATA 0,0,0,0,0,0,0
780 DATA 0,0,0,0,0

Pages: 1 ... 3 4 5 6 7 8 9 [10]