tudjuk ügyebár, hogy a random függvég is csak egy ugyanolyan függvény mint a többi. a nagy kérdés ügye hogy hány biten ábrázolja a számot, és hogy az ember hány bites (ál-)random számot tud megjósolni.

ügyebár ha 1 bites a random szám akkor mindig a következő sorozatot kell hogy adja: 1 0 1 0 1 0 1 0. ez az ember el tudja találni

egy matematikus biztos meg tudná mondani, hogy 2, 3, 4 stb biteknél hogy jönnének. valszeg pár bit után már az ember nem tudna jól tippelni.
amúgy most olvastam egy híres kvantumfizikus könyvét, feymann önéletrajzát. abban ír egy marha érdekes dolgot. ügyebár ő jó volt matekból is, és munkája során sokat számoltak fejben, illetve egyszerű mechanikus számológéppel. na most neki akkora gyakorlata lett a különféle sin, cos, tangens meg ilyesmik fejből számolásával, hogy ezek felhasználásával statisztikai alapon jóval bonyolultabb függvényeket is ki tudott fejben számolni néhány tizedesjegyig! tehát azért, mert tudta hogy színusz 0.5 mennyi és nagyon sok ilyet, és sok hasonló függvényét, ezért ezeket az agya összekombinálta, és jóval komplexebb képletekben felhasználta. és persze mindenki csodálkozott hogy csinálja. (persze mindezt ő jobban leírta a könyben).
ja és úgy csinálta ezt hogy x idő alatt valamilyen pontosan kiszámolta, de ha még gondolkodott rajta akkor pontosabban
