Ne haragudjatok, de tulajdonképpen mi ez az epcompress? (arra rájöttem, hogy tömörítő )
PC-n lehet vele tömöríteni 5-ös fejlécű EP programokat, IVIEW képeket, és ezen kívül bármilyen egyéb (nem csak EP specifikus) adatot.
A programokból önkicsomagoló, önállóan futtatható file-t készít, szintén 5-ös fejléccel, és a bemeneti file mérete legfeljebb 63.25K lehet (de elvileg lehetne több is az új kicsomagoló rutinnal).
Az IVIEW képeknél külön tömöríti a palettát (ez természetesen csak akkor hasznos, ha a paletta soronként változik
), és a pixel adatokat, és a tömörített képet szintén IVIEW (049h) fejléccel menti, a fejlécben jelezve a tömörített formátumot.
Egyéb adatfile-t fejléc nélüli, "nyers" formátumba tömörít, amit a fenti Z80 assembler rutinnal lehet kicsomagolni. A méret elvileg bármekkora lehet, de a tömörítő program jelenlegi verziója a gyakorlatban nagyon lassú és sok memóriát használ az eredetileg tervezett 64K-nál lényegesen nagyobb file-ok tömörítésekor.
Az ilyen tömörített adatokat természetesen csak új fejlesztésű EP programok tudnák használni, de egyszerűen lehetne írni olyan programot vagy bővítőt, amely a file-t EP-n kicsomagolja.
Az 'epcompress' program az összes formátumot (program, kép, és adat) ki is tudja csomagolni, és ellenőrizni is tudja, hogy hibás-e egy tömörített file. Tehát elméletileg lehetne használni csak PC-n gzip-hez hasonló tömörítő programnak, de ennek nem sok értelme van a tömörítés lassúsága és memóriahasználata miatt - a formátum egyetlen előnye, hogy viszonylag jó (zip-hez hasonló) tömörítési hatásfokot lehet vele elérni úgy, hogy a kicsomagolás elég gyors 8 bites gépeken is.