151
Other topics / Re: T-shirt project
« on: 2020.September.19. 19:42:36 »
@szipucsu or the UK guys: Is that to necessary there on the green T-shirt?
This section allows you to view all posts made by this member. Note that you can only see posts made in areas you currently have access to.
A CTRL+F2-vel középre lehet állítani az adott sort. Ennek a karakternek a kódja CHR$(241). Ha kiadom egy szöveges csatornán arra a sorra, hogy PRINT CHR$(241), akkor odarak valamilyen karaktert, ahelyett, hogy középre rakná a sort. Ez miért lehet?Valószínűleg azért, mert a billentyű kombináció egy EDITOR funkciót hoz működésbe. A BASIC program futása közben ezek ha minden igaz csak részlegesen működnek, és a PRINT paranccsal nem is lehet kiváltani ezeket.
You have not understood him.I'm sorry to say this, but it is actually you who made Tutus misunderstand. You see, working hard and hardly working are very different things. Working hard means that somebody makes great efforts to achieve the goal. Hardly working means doing not much or barely anything. Yes, hardly and hard can be used as equivalents, but that is not the usual or most common meaning of hardly.
Unfortunately if you start with a 64...Unfortunately, I did not notice that part of the problem.
Szerintem igen, ugyan nem tudom mennyit,Megnéztem a régi PETSCII-s projektemben. Egy BASIC DATA sor kezdődik egy bájt hossz adattal, folytatódik három bájt sorszám adattal, utána jön a DATA tokenje, ami látszólag két bájt, majd egy szóköz és a végén az adatok szövegesen. Két DATA sor összevonásával 6-7 bájtot meg lehet spórolni. Csak arra kell vigyázni, hogy olyan adatcsoportot nem szabad összevonni másikkal (a végére ragasztani), amit RESTORE utasítás segítségével többször is használ a program.
Viszont amikor kiírja, hogy milyen karakterdefiníciót kell megadni a set character után, az mindig más, és ha a számokat átírjuk más jelekre, nem fog szépen látszani.Ez roppant fapados megoldásnak tűnik. Többet érne, ha rendes IS-BASIC programként, SET CHARACTER utasítások sorozataként exportálná, amit csak hozzá kell fűzni a programhoz, amiben használni akarod a karakter definíciókat. Valamelyik könyvben meg lehet találni hogyan épül fel egy IS-BASIC program és mik az egyes utasítások kódjai, illetve a paramétereket hogyan kell megadni. Egyszer már nekem is sikerült valahogyan kiderítenem, amikor a PETSCII karakterkészlet átalakításával foglalkoztam endi kívánságára.