Johet persze a composite es/vagy s-video modding EP-ben. Tudom, sose lesz olyan mint az RGB, de ... Viszont, ami eszembe jutott: nem lenne jobb eredmeny meg mindig a "belso modding" elleneben az, ha kivul csinalok RGB-bol S-video-t? Most csak igy hirtelen rakeresve, pl vmi ilyen aramkor mar EP-n kivul:
http://nedopc.org/nedopc/image/ad725.jpg
Ezen már én is gondolkodtam, egy rakás AD72x-es adatlapot le is töltöttem. (Hátha a
lila liba hiba is megjavulna...) Hirtelen "csak" annyi gondom lett, hogy meglehetősen macerásnak tűnik ezek közül az AD72x tokok közül bármelyiket is beszerezni, meg ha van is, elég húzós az áruk.
Amugy igen, amennyire ertek hozza (nem nagyon) a kapcsrajzon levo kristalyos cuccos TTL szintu orajelet allit elo, tehat ha van mar keszen ilyen orajel, akkor felesleges eloallitani, es leveheto onnan is ...
Ez az EP-ben pont "fordítva van" mint máshol.
Ha jól rémlik, itt pont hogy a PAL kóder órajel-generátora állítja elő a NICK számára az alap frekvenciát, abból szorozza fel az a PLL-szerű áramkör a 14.xxxMHz-es pixel-clock-ot. Persze a linkelt kép órajel-generátora is jó, csak osztani kell, mert a 17.73447MHz az pont 4×-ese a 4.4336MHz-nek.
Masik kapcsolodo tema: meg a serial port mellett es a video cuccoson kivul kell vminek a +12V? Mert azt is meg lehetne esetleg sporolni, ha amugy nem kell, es azokat mind helyettesiteni lehetne az EP-ben, igy egy egesz "alkatresztemeto" kiesne, azzal a resszel egyutt, ami a 12V-ot allitja elo ...
Hát, lenne mit kidobálni. Én - szívem szerint - terveznék egy új alaplapot.