Na ... jól kiszórakoztam magam ... 3 évig pákát se lássak ...
Eredmény nem lett, a részeredmények:
Ha direktben, ellenállások nélkül van összerakva scart, egy 60 centis körüli közös árnyékolással rendelkező kábellel, minden föld csati bekötve,
és azok a kapcsoló jelek is, a 470 ohm -ossal meg az EP peritel jelével,
akkor a hibák vannak, és a kép remeg vízszintesen.
Ha a csync -re 75 ohm -ot rakunk, akkor csökken a remegés intenzitásban és sűrűségben is, de nem tűnik el,
100 ohm felett eltűnik, és még 500 ohm -mal is ugyanúgy működik.
Ha az RGB jelekre ellenállást teszünk, akkor csökken az intenzitása a képnek (sötétül a kép, globálisan) így csökken az intenzitása a hibáknak is. Mivel a hibák intenzitása kisebb, mint a rendes képé (viszonylag sötétek a hibák) ezért azok előbb válnak feketévé (tűnnek el) mint a kép teljes intenzitású pixelei. Tehát még látszik pld. a basic képernyő, vagy az EP felirat, de már nem látszanak a hibák.
A baj csak az hogy az intenzitás csökkenésével nem csak a kép teljes fényereje csökken (ami önmagában is baj), hanem az egyszínű dolgok kezdenek kevésbé homogénak lenni. Tehát pld. a basic képernyőn a feliratok, zöld, kék és piros színűek, elvileg 3 szín, de ahogy csökken az intenzitás, az egyes színeken belül különböző sötétségű árnyalatok kezdenek megjelenni. Ez nem jó.
Úgy 300 ohm -nál van kb. az a pont, mikor a hibák a legkevésbé látszanak már (de még mindíg ottvannak), de a kép még elég világos (az én monitoraimon), és a színek még elég homogének a karaktereken belül (de már nem teljesen homogének).
Magyarul ez a cucc sztm bugos ...