Ebből teljes értékű 16 színű videókártya lesz még a végén.

Okleveles laikusként úgy érzem a prioritás vizsgálat melléktermékeként nagyjából automatikusan előáll az ütközés információ, ráadásul képpont szinten. Szóval ha csinálunk egy pepita mintát, amit két egymáshoz képest a pepita minta elemi szélességével vízszintesen eltolt sprite jelenít meg, akkor ezek nem generálnának ütközést. De ha csak egyetlen aktív képpontjuk is fedésbe kerül, akkor meg bejelez az ütközés figyelés.
Amit geco és talán endi pedzegetett, hogy kellene nagyítási lehetőség, az sem tűnik – mármint nekem kevéssé hozzáértőnek – bonyolultnak, inkább csak egy számláló kérdése, ami azt szabályozza mikor kezdje az adott sorban a sprite következő képpontját kitenni. Függőlegesen is hasonló lehet a helyzet, itt azt engedélyezi egy számláló lefutása, hogy a sprite adatainak következő sorára lépjen a motor.
Viszont ha a megvalósítás a kereten pufferbe beolvasással történik, akkor jó lesz valamilyen méretkorlátot vagy fix méretet felállítani. Azért is érdemes ezt figyelembe venni, mert abban a formában, amiben jelenleg meg van valósítva, a memória 3/8-a nincs kihasználva, noha így legalább egyszerű az alkalmazása. Ki lehet találni tömörebb formátumot, mint például 1 bájt átlátszósági maszk, amit követ 4 bájt képpont adat 8 darab 4 bites képpontként, illetőleg ennek valamilyen meghosszabbított változata (például a háromszorosa – 3 bájt átlátszóság, 12 bájt pixel – mivel az viszonylag jól illeszkedik egy szép 2
n határra). Függőlegesen viszont nem biztos hogy kell limit, lehet az úgy is, mint az Amigánál (ha jól tudom, ott automatikusan nincs korlátozva a magasság, amíg nincs kikapcsolva, átparaméterezve vagy véget nem ér a képernyő, addig folyamatosan rakja ki a memóriából a kiolvasási szabály szerint következő sorokat).
Ezen kívül a pályarajzolás témakörében érdemes megfontolni egy karakteres képernyő jellegű megoldás bevezetését, természetesen nem feltétlenül ragaszkodva a 8 bites karakterkészlethez. És aki itt most felhorkan, hogy nehogy már csak karakteresen lehessen mozgatni a képernyőt, annak figyelmébe ajánlom a balagesz által készített szkrollozós videókat. Biztos vagyok benne, hogy semmi sem akadályozza meg őt abban, hogy ezt átültesse ilyen típusú képernyőszervezésre. Minden csak számlálók kérdése.
