Welcome, Guest. Please login or register.


Author Topic: EXDOS (Read 134396 times)

Offline Zozosoft

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 14722
  • Country: hu
    • http://enterprise.iko.hu/
Re: EXDOS
« Reply #330 on: 2023.May.22. 12:17:45 »
Pl. igy elsore, az EXDOS az elso floppys muveletnel megker, hogy nyomjak Entert. Van valami valtozo/regiszter/memoriaterulet/fustjel, amibol tudhatom elore, hogy az EXDOS kodja igy fog tenni? Vagy ossze kene hackelnem, hogy a sajat szoftverem feluleten meg tudjon jelenni, amit az EXDOS ki akar irni?

Van EXDOS topic :-)

Ilyennek nem kéne lenni, hogy jön ez elő? Milyen ROM, milyen konfig, stb?

Offline Czo

  • User
  • *
  • Posts: 94
  • Country: hu
Re: EXDOS
« Reply #331 on: 2023.May.22. 18:35:17 »
A gepben, egy 64k-s EEPROM-ban az ebben levo, "EXOS24UK.ROM" van. A cartridge porton semmi, az expansion buszra pedig ra van dugva a Pear fele EXDOS, amiben helyett kapott egy 256 kByte meretu flash eeprom, amiben az alabbi romok, lettek elhelyezve:
- Exdos.rar: "EXDOS14/EXDOS14ISDOS10UK-1772.ROM"
- Epdos19.rar: "EPD19UK.ROM"
- Multiplay.rar: "IVIEW_F.ROM"
- MOD_Player.rar: "MODPLAY.ROM"

Ha mindent kiveszek, tehat csak az "EXDOS14ISDOS10UK-1772.ROM" marad betoltve, akkor is ez tortenik. Boot utan, ha a Basic promptnal kiadom a
Code: [Select]
:dir
parancsot, akkor is megjelenik a press enteres uzenet. Ha ugyonezt a ROM csomagot, pont ugyonugy toltom be az emulatorban, ahogyan a fizikai gepben van, akkor nincs ilyen uzenet. Nekem 1 fizikai drive van radugva az EXDOS kartyara, mig az emulator 4 driveot emulal.

Ui: felek, hogy oktalanul teleszemetelek minden topicot a hulyesegeimmel :D

Szerk: a drive PC-s, a jumpereit nem bantottam, az EXDOS-os kabellel, PC-re dugva, A:-nak latszik, a kabelen a PC-s driveokhoz megfelelo csavaras rajta van. A jumpereket mindjart megnezem, de aszok is jol vannak (szerintem).
« Last Edit: 2023.May.22. 18:49:32 by Czo »

Offline Czo

  • User
  • *
  • Posts: 94
  • Country: hu
Re: EXDOS
« Reply #332 on: 2023.May.23. 21:29:48 »
No, megneztem masik kabellel is, illetve tobb drivevval, valamint ugy is, hogy kitoroltem mindent a rombol, csak az "EXDOS14/EXDOS14ISDOS10UK-1772.ROM" maradt benne.

- Ha csak 1 drive van, akkor boot utani, ":DIR"-re, insert disk/press enter uzenet, enter utan pedig lathato a lemez tartalma.
- Ha boot utan ":B:", majd ":DIR", akkor uzenet nelkul jon a drive tartalma,
- ezutan egy ":A:", majd ":DIR" -re jon az ismeros imsert disk/press enter uzenet, majd a drive tartalma.

A driveon jumperek nincsenek, a csavart kabel megfelelo vegen van. A kartyan a jumperek jol vannak, tehat AT es AB. Ha megcserelem az AB jumpert, a BA-ra, akkor semmi sem mukodik (nyilvan, hiszen akkor a csavaras elotti drive lesz az A:). Probaltam masik kabellel is.

Bedugva egy masodik driveot, minden a helyere kerul, es tokeletesen mukodik. Tehat boot utan, rendben mey a ":DIR" arrol a driverol, ami A:, tehat a csavaras utan, a ":B:" majd ":DIR" pedig rendben tekeri a masodik driveot es mutatja a listat. Sehol nincs insert disk/press enter uzenet.

Szerk: a driveba rakott lemezeken nincs EXDOS.INI, tehat semmi command nem fut le boot utan.
« Last Edit: 2023.May.23. 21:35:06 by Czo »

Offline Zozosoft

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 14722
  • Country: hu
    • http://enterprise.iko.hu/
Re: EXDOS
« Reply #333 on: 2023.May.24. 09:58:16 »
Asszem 1.4 EXDOS.INI-zésben lesz bug :oops:  pedig elvileg van check 1 meghajtóra...

Ha nyomod a BAL Shift-et, miközben továbblépsz a bejelentkező képről (EXDOS.INI kihagyása), akkor jó?

Offline Czo

  • User
  • *
  • Posts: 94
  • Country: hu
Re: EXDOS
« Reply #334 on: 2023.May.24. 16:41:46 »
Ha nyomod a BAL Shift-et, miközben továbblépsz a bejelentkező képről (EXDOS.INI kihagyása), akkor jó?

Ordogod van :) Igen, ugy tokeletes. Ezekszerint, fogtam egy ujabb bugot.

Offline Zozosoft

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 14722
  • Country: hu
    • http://enterprise.iko.hu/
Re: EXDOS
« Reply #335 on: 2023.May.24. 17:12:26 »
Közben megnéztem, tényleg benne van a kódomban vizsgálat, hogy a B az a A-hoz van-e rendelve.
Lehet, hogy a FISH-ben van bug? Nyomozás...

Offline Czo

  • User
  • *
  • Posts: 94
  • Country: hu
Re: EXDOS
« Reply #336 on: 2023.June.12. 10:52:19 »
Meg egy dolog eszembejutott. Mondtam ugye, hogy fagy a SymbOS is, ott nem lehet, hogy ehhez hasonloan az 1-disk 2-disk okoz problemat? Megnezem majd, hogy mit szol 2 floppyhoz.

Offline Zozosoft

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 14722
  • Country: hu
    • http://enterprise.iko.hu/
Re: EXDOS
« Reply #337 on: 2023.August.23. 20:19:51 »
Meg van a bug!
Anno az Enterpressben írt leírás nem volt egyértelmű a FISH 22 kapcsán, és azt hittem B regisztert kell vizsgálni közben meg a C-t.

Csak egy meghajtós rendszerben jött elő, azaz emun sose :oops:
 

Offline Czo

  • User
  • *
  • Posts: 94
  • Country: hu
Re: EXDOS
« Reply #338 on: 2023.August.24. 07:32:02 »
Az EEPROM flashelo beizzitva, este kiprobalom! :) Koszi!

Offline Czo

  • User
  • *
  • Posts: 94
  • Country: hu
Re: EXDOS
« Reply #339 on: 2023.August.24. 22:25:22 »
Meg van a bug!
Anno az Enterpressben írt leírás nem volt egyértelmű a FISH 22 kapcsán, és azt hittem B regisztert kell vizsgálni közben meg a C-t.

Csak egy meghajtós rendszerben jött elő, azaz emun sose :oops:

Perfekt lett :) latom, egy megfelelo helyre kivitelezett kalapacsutessel kellett 0x78-bol 0x79-et kesziteni :D

Koszi

Szerk: nem kellene ennek ilyenkor, mondjuk 1.5 verziot adni?