Welcome, Guest. Please login or register.


Author Topic: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék (Read 6914 times)

Offline Ep128

  • EP addict
  • *
  • Posts: 1849
  • Country: hu
    • Honlapom
Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« on: 2020.December.29. 23:38:33 »
Ha nem "ide való", majd egy modi a helyére teszi... :-P Szóval...
Adott ez a valahai játék, a hozzám hasonló vénemberek talán emlékeznek rá. :-D
DOS -os, talán nem volna túl bonyi (egy szakembernek) "átírni" Ep -re.
(De mielőtt bárki nekiveselkedne... Ugyan mondja már meg, hogy kell játszani vele. :-D Mert a tévés verzióra emlékszem, (ez ugyanaz) de itt a világ összes kincséért sem tudok letenni egy dominót sem. A felső betűjelét megnyomom a billentyűzeten, utána a számot, ahová tenném és... Semmi. Minden gombot végignyomtam, de nem teszi le. Biztos bennem a hiba. :-D )

Offline szipucsu

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 9898
  • Country: hu
    • Támogató Támogató
    • Webnyelv.hu - Tanuljunk nyelveket!
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #1 on: 2020.December.30. 12:05:44 »
Én arra a Bumm játékra emlékszem szilveszterről. A telefonba azt mondta az emberke, hogy Bumm, és hihetetlen reflexekkel a kolléga a televízióban biztos megnyomta 0.01 századmásodperccel utána a tűzgombot az external joystickon, és a pezsgősüveg dugója elindult felfele. Meg torpedó volt még. De dominós játékból van a Basic programcsokorban is. De lehet, hogy gépi kódú is van, vagy Spectrum átirat, arra nem emlékszem.
100 SOUND SOURCE 2,STYLE 128,PITCH 25.2,SYNC 1
110 SOUND PITCH 25,SYNC 1
120 ! Videos

Offline Ep128

  • EP addict
  • *
  • Posts: 1849
  • Country: hu
    • Honlapom
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #2 on: 2020.December.30. 19:40:42 »
A BUMM -ra én is emlékszem. :-) De itt, ebben a DOMINO -ban még azt is lehetett variálni, hogy az adott dominót melyik felével illesszük oda, az adott számú helyre. (Nekem meg nem hogy oldalt választani, de lerakni sem sikerül... :-P Elindul, SPCE -re megjelenik az A, a B, és a C dominó. Megnyomom, hogy (pl.) B, aztán hogy hányas mezőre tenném és nem történik semmi. :-P Pedig kiírni kiírja, hogy mit választottam...)

Offline Dr.OG

  • Global Moderator
  • EP lover
  • *
  • Posts: 742
  • Country: hu
  • dr.
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #3 on: 2020.December.31. 05:57:11 »
Entert nyomsz, miután beírtad?
ÉN ekelek, TE keregsz, Ő gyeleg,
MI ákolunk, TI vornyáztok, ŐK lendeznek.

Offline nyuzga

  • EP addict
  • *
  • Posts: 2280
  • Country: hu
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #4 on: 2020.December.31. 11:58:00 »
Gumidominó

Megy Win 10 64-en is. Ugyanaz és egeres.

[ Guests cannot view attachments ]

Offline Ep128

  • EP addict
  • *
  • Posts: 1849
  • Country: hu
    • Honlapom
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #5 on: 2020.December.31. 14:26:45 »
Entert nyomsz, miután beírtad?

Persze! A billentyű összes gombját megnyomtam már kínomban, de semmire nem rakja le. Holott alapból látszik, hogy jól működik a program, felkínálja az új dominókat, hagyja kijelölni is az egyiket, csak lerakni nem akarja a világ összes kincséért sem. (Nagyon érdekelne, mi az, amire nem jöttem rá. :-) ) Próbáltam DOS 6.22, alatt, Win98 alatt, XP alatt... Ugyanez a helyzet.

Offline szipucsu

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 9898
  • Country: hu
    • Támogató Támogató
    • Webnyelv.hu - Tanuljunk nyelveket!
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #6 on: 2020.December.31. 14:46:16 »
A billentyű összes gombját megnyomtam
Akkor lehet, shift-tel, alttal vagy tenorral együtt kell lenyomni valamit? Vagy egérrel kattintani? Netalán joystickkal? Nem tudom, még milyen beviteli eszköz lehetséges. Vagy hosszasan, vagy kétszer kell megnyomni egymás után egy gombot. Netán a numerikus billentyűzetet kell ki/be kapcsolni. Több ötletem nincs. :D (Hallottam valahol olyan programról is, ami egy bögre kakaó mellett fut csak, szóval lehetnek variációk...)
Helpet nem lehet előhívni valahogy, vagy nincs a neten valahol manual hozzá?
100 SOUND SOURCE 2,STYLE 128,PITCH 25.2,SYNC 1
110 SOUND PITCH 25,SYNC 1
120 ! Videos

Offline Ep128

  • EP addict
  • *
  • Posts: 1849
  • Country: hu
    • Honlapom
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #7 on: 2020.December.31. 23:10:47 »
Akkor lehet, shift-tel, alttal vagy tenorral együtt kell lenyomni valamit? Vagy egérrel kattintani? Netalán joystickkal? Nem tudom, még milyen beviteli eszköz lehetséges. Vagy hosszasan, vagy kétszer kell megnyomni egymás után egy gombot. Netán a numerikus billentyűzetet kell ki/be kapcsolni. Több ötletem nincs. :D (Hallottam valahol olyan programról is, ami egy bögre kakaó mellett fut csak, szóval lehetnek variációk...)
Helpet nem lehet előhívni valahogy, vagy nincs a neten valahol manual hozzá?

Itt lentebb csatoltam a programot, próbáld ki Te is (ne csak én legyek töketlen)... :-D Szerintem mindent megpróbáltam mindenhogyan, de hátha valaki mégis rájön. Pont ezért toltam fel ide. Kár volna félretenni "működésképtelen" -címszó alatt, mert amúgy meg szép emlék ez a játék a Tv -ből.

Offline Judge

  • EP lover
  • *
  • Posts: 679
  • Country: hu
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #8 on: 2021.January.01. 00:40:42 »
Nekem tökéletesen megy egérrel, WIN 10 alatt. Rámegyek a lerakni kívánt dominóra, rányomok egy balost, ekkor sárga kerettel kijelöli, majd leviszem a nyilat oda ahova tenni akarom ekkor ott megjelenik egy kis fehér dominó és egy balost nyomva le tudom tenni. A sárga kijelölést jobbost nyomva tudom levenni.

[ Guests cannot view attachments ]
Üdv.Judge

Offline Ep128

  • EP addict
  • *
  • Posts: 1849
  • Country: hu
    • Honlapom
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #9 on: 2021.January.01. 00:59:02 »
Nekem tökéletesen megy egérrel, WIN 10 alatt. Rámegyek a lerakni kívánt dominóra, rányomok egy balost, ekkor sárga kerettel kijelöli, majd leviszem a nyilat oda ahova tenni akarom ekkor ott megjelenik egy kis fehér dominó és egy balost nyomva le tudom tenni. A sárga kijelölést jobbost nyomva tudom levenni.

(Attachment Link)

De ez NEM AZ A JÁTÉK! :-) Azzal próbáld, amit a témaindító post -ban csatoltam. ;-)

Offline Judge

  • EP lover
  • *
  • Posts: 679
  • Country: hu
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #10 on: 2021.January.01. 01:19:11 »
De ez NEM AZ A JÁTÉK! :-) Azzal próbáld, amit a témaindító post -ban csatoltam. ;-)

Oh, bocs :oops:  most látom, hogy a nyuzgáét töltöttem le. OK, megnézem a másikat is...
Üdv.Judge

Offline nyuzga

  • EP addict
  • *
  • Posts: 2280
  • Country: hu
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #11 on: 2021.January.01. 12:01:37 »
Nálam megy. Entert kell nyomni.

[ Guests cannot view attachments ]
[ Guests cannot view attachments ]
[ Guests cannot view attachments ]

Start bat tal indul win alól.


Offline szipucsu

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 9898
  • Country: hu
    • Támogató Támogató
    • Webnyelv.hu - Tanuljunk nyelveket!
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #12 on: 2021.January.01. 12:15:29 »
Nálam megy.
Az elért pénzösszeget forintban el is küldik? Sajnos nem lehet számlaszámot megadni.
Akkoriban 1000Ft többet ért, mint most, upgrade-elni kellene a programot pénzügytörténeti szempontból.
100 SOUND SOURCE 2,STYLE 128,PITCH 25.2,SYNC 1
110 SOUND PITCH 25,SYNC 1
120 ! Videos

Offline Zozosoft

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 14723
  • Country: hu
    • http://enterprise.iko.hu/
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #13 on: 2021.January.01. 15:42:19 »
Ha már Centrum, lehetnének Enterprise nyeremények is :-)

Offline Ep128

  • EP addict
  • *
  • Posts: 1849
  • Country: hu
    • Honlapom
Re: Hajdani ("Tv-be betelefonálós") Dominó játék
« Reply #14 on: 2021.January.01. 17:09:03 »
Most már nálam is megy. Rejtély... (Majd jól szemügyre veszem (valódi) DOS alatt is a régi masinán ismét.) Eddig a "pittyegő hang" sem volt, most már az is van. :-)
Minden esetre a CENTRUM -os jóvoltából kifolyólag (mivel ott árulták szeretett gépünket ugye...) szegről-végről van köze a masinához, szóval akár maradhat is itt.
(Van benne egy piszokság, ahogy látom: Néha nem ajánl fel olyan dominót, amit le lehet tenni, effektív mind a 6 felső "rossz", sehová sem rakható. Ok, a passziánsz sem jön ki mindig. :-) )