Welcome, Guest. Please login or register.


Author Topic: Xorgame (Pascal) (Read 32058 times)

Offline IstvanV

  • EP addict
  • *
  • Posts: 4822
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #60 on: 2017.July.27. 21:35:06 »
Pálya rajzolás és egér emuláció (beépített joystick + Alt = bal gomb, Insert = jobb gomb):
[ Guests cannot view attachments ]

Azonban nem mindig jól látható a mezők állapota (0 vagy 1, kijelölés), ezért ennek a megjelenítésén még lehetne javítani.

Offline IstvanV

  • EP addict
  • *
  • Posts: 4822
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #61 on: 2017.July.28. 13:35:12 »
Itt már van input és yesno rutin is, amik a Setup és Quit gombokkal tesztelhetők, és a New is új "pályát" generál. Tehát elvileg el lehet kezdeni magának a játéknak az átalakítását, ha az még érdekel valakit.
[ Guests cannot view attachments ]

Offline endi

  • EP addict
  • *
  • Posts: 7298
  • Country: hu
  • grafikus, játékfejlesztõ, programozás, scifi, tudományok, vallás
    • Honlapom
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #62 on: 2017.July.28. 13:54:45 »
Itt már van input és yesno rutin is, amik a Setup és Quit gombokkal tesztelhetők, és a New is új "pályát" generál. Tehát elvileg el lehet kezdeni magának a játéknak az átalakítását, ha az még érdekel valakit.
(Attachment Link)

szerintem mindenkit érdekel, csak még nem tudják mi is lesz az, rajtam kívül :)
alapvetően az 1/0 megkülönböztetésén múlik az egész, szerintem legyen tök fehér az 1, és a háttérkép meg viszonylag sötét, és meg van oldva.
pát tipp:
-az egér legyen mindig a vonal közepén, úgy kezelhetőbb (most a bal felső sarkában van)
-billentyűzetről irányítva az egeret szerintem 1 egységet ugorjon, ne ilyen finoman mozogjon
-a játék megértésében sokat segít majd, ha nem egyből nehéz móddal indul hanem csak pár csík van középen. most az egész képernyő teli van ügye...
-én továbbra is nagyobb felbontást (4 szín mód) támogatnék, de legyen úgy ahogy te akarod, hiszen gondolom te is főleg azért csinálod hogy szórakozz is közben, és így volt neked jó :)
Vigyázat! Szektás vagyok! :)

Offline geco

  • EP addict
  • *
  • Posts: 7085
  • Country: hu
    • Támogató Támogató
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #63 on: 2017.July.28. 13:56:15 »
Itt már van input és yesno rutin is, amik a Setup és Quit gombokkal tesztelhetők, és a New is új "pályát" generál. Tehát elvileg el lehet kezdeni magának a játéknak az átalakítását, ha az még érdekel valakit.
Érdekel, még nem tudtam megnézni az előző verziót sem, addig jutottam, hogy letöltöttem :D

Offline Zozosoft

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 14723
  • Country: hu
    • http://enterprise.iko.hu/
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #64 on: 2017.July.28. 13:58:26 »
szerintem mindenkit érdekel, csak még nem tudják mi is lesz az, rajtam kívül :)
Meg aki még megnézte a Windows-osat, pl én :-)

Eddig elég jónak tűnik, jó kis egeres program lesz!

Offline szipucsu

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 9898
  • Country: hu
    • Támogató Támogató
    • Webnyelv.hu - Tanuljunk nyelveket!
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #65 on: 2017.July.28. 14:13:59 »
Persze, hogy érdekel! Anno játszottam ezzel PC-n, de már nem tudom, pontosan mit is kell csinálni benne. Valami logikai játék, az tuti. EP-n is jó lesz, ha meglesz!
100 SOUND SOURCE 2,STYLE 128,PITCH 25.2,SYNC 1
110 SOUND PITCH 25,SYNC 1
120 ! Videos

Offline IstvanV

  • EP addict
  • *
  • Posts: 4822
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #66 on: 2017.July.28. 14:16:00 »
alapvetően az 1/0 megkülönböztetésén múlik az egész, szerintem legyen tök fehér az 1, és a háttérkép meg viszonylag sötét, és meg van oldva.

Ha a mezőknek nem csak a kerete változik, azt nehezebb megoldani, mert a háttérképet is vissza kell állítani. Van rá lehetőség, de nagyobb lenne a memória és CPU igénye. Az azonban valóban fontos, hogy a háttérkép ne legyen túl kontrasztos, és a fekete és a fehér négyzetrácstól is könnyen meg lehessen különböztetni. A kontrasztot már a jelenlegi képnél is csökkentettem, de lehet, hogy ez nem volt elég.

Quote
-a játék megértésében sokat segít majd, ha nem egyből nehéz móddal indul hanem csak pár csík van középen. most az egész képernyő teli van ügye...

Ez csak egy egyszerű teszt program, a "pálya" véletlenszerű adat, a kész változatban ugyanaz lesz a nehézség mint az eredeti Windows verzióban.

Quote
-én továbbra is nagyobb felbontást (4 szín mód) támogatnék, de legyen úgy ahogy te akarod, hiszen gondolom te is főleg azért csinálod hogy szórakozz is közben, és így volt neked jó :)

Még van lehetőség a 4 színű módra való átírásra, de akkor valószínűleg nem lesz háttérkép. Eredetileg bármelyik megfelelt volna, csak a fejlesztés elején nem sokan válaszoltak arra, hogy melyiket lenne érdemes megvalósítani, így elkezdtem megírni a "16 színű, 5x8 karakteres" verziót. :oops:

-az egér legyen mindig a vonal közepén, úgy kezelhetőbb (most a bal felső sarkában van)
-billentyűzetről irányítva az egeret szerintem 1 egységet ugorjon, ne ilyen finoman mozogjon

Ezekkel az a probléma, hogy az egér kezelése nem tud a pályáról, hanem pixel alapú. De talán törölni is lehetne az egér támogatást és az egérkurzort, és csak a billentyűzet maradna, a beépített joystick mozgatná karakterenként a kijelölést és a gombokat a megfelelő (fehér színnel kiemelt) billentyűkkel lehetne használni.
« Last Edit: 2017.July.28. 14:21:28 by IstvanV »

Offline Zozosoft

  • Global Moderator
  • EP addict
  • *
  • Posts: 14723
  • Country: hu
    • http://enterprise.iko.hu/
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #67 on: 2017.July.28. 14:23:03 »
De talán törölni is lehetne az egér támogatást és az egérkurzort
Ne!

Offline endi

  • EP addict
  • *
  • Posts: 7298
  • Country: hu
  • grafikus, játékfejlesztõ, programozás, scifi, tudományok, vallás
    • Honlapom
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #68 on: 2017.July.28. 14:28:00 »
szerintem egy gombnyomás esetén tűnjön el az egérkurzor és a csíkot direktben lehessen irányítani. egér megmozdításra pedig térjen vissza az egér kontroll.
amúgy nem lehet áthelyezni kódból ez egérkurzort?
Vigyázat! Szektás vagyok! :)

Offline IstvanV

  • EP addict
  • *
  • Posts: 4822
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #69 on: 2017.July.28. 14:37:15 »
szerintem egy gombnyomás esetén tűnjön el az egérkurzor és a csíkot direktben lehessen irányítani. egér megmozdításra pedig térjen vissza az egér kontroll.
amúgy nem lehet áthelyezni kódból ez egérkurzort?

Át lehet, de így nehézkes és bonyolult lenne megoldani, az egér pozíció frissítése a megszakítás kezelő rutinban található. Talán egyszerűen törlöm a billentyű alapú egér emulációt, és a joystick követlenül a kijelölést mozgatná ha az egérkurzor nincs a pálya területén. Ehhez a billentyűismétlést is meg kell valósítani, mivel a program nem az EXOS KEYBOARD: eszközét használja, és jelenleg nem tud ilyet. Az egérkurzort pedig el kell tüntetni ha nincs EnterMice kompatibilis egér a géphez csatlakoztatva.

Offline endi

  • EP addict
  • *
  • Posts: 7298
  • Country: hu
  • grafikus, játékfejlesztõ, programozás, scifi, tudományok, vallás
    • Honlapom
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #70 on: 2017.July.28. 14:51:52 »
ha nem akarsz háttér bufferre memet pazarolni, akkor olyasmit kéne hogy bias színekből állna a háttér kép, és a paletta színek a bias színek felvilágosított verziója lenne. így 8 hozzáadásával ki lehet világosítani a cellát, 8 levonásával vissza lehet állítani az eredeti grafikát.

az biztos, hogy ha nem látható jól a minta amit el kell tűntetni, akkor teljesen játszhatatlan lesz a játék!
Vigyázat! Szektás vagyok! :)

Offline IstvanV

  • EP addict
  • *
  • Posts: 4822
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #71 on: 2017.July.28. 15:10:19 »
Azzal valójában már próbálkoztam, hogy az 1-es mezők világosabbak legyenek, de a kis kontrasztú, Spectrum palettával konvertált háttérkép nem túl jól néz ki:
[ Guests cannot view attachments ]

Offline geco

  • EP addict
  • *
  • Posts: 7085
  • Country: hu
    • Támogató Támogató
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #72 on: 2017.July.28. 15:47:44 »
Megnéztem mind a 3 verziót, szerintem tök jó. Elég csak ha a keret változik, esetleg annyit lehet a könnyebb megkülönböztetés érdekében módosítani, hogy a négyzet bal oldala, és alja ne legyen szürke, hanem az is fehér.
Nekem így jobban tetszik (fehér/szürke kombóban), és szerintem áttekinthető is, nagyon jó az egérmozgás, és a kurzoros mozgatás is pont jó négyzetenként, és a búcsúüzenet is :D
Egyébként ha még mindig tervben van a digi négyszögjel, akkor nem is lehetne tele négyzetekkel operálni, vagyis lehetne, de nagyon lassúvá válna a játék szerintem.

Offline IstvanV

  • EP addict
  • *
  • Posts: 4822
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #73 on: 2017.July.28. 19:28:11 »
Egyébként ha még mindig tervben van a digi négyszögjel, akkor nem is lehetne tele négyzetekkel operálni, vagyis lehetne, de nagyon lassúvá válna a játék szerintem.

A digitális hangot nem ehhez a játékhoz említettem, ha lesz is hang, az valószínűleg DAVE lesz. :oops:

Az első már játszható verzió:
[ Guests cannot view attachments ]
[ Guests cannot view attachments ]
[ Guests cannot view attachments ]
[ Guests cannot view attachments ]

Offline endi

  • EP addict
  • *
  • Posts: 7298
  • Country: hu
  • grafikus, játékfejlesztõ, programozás, scifi, tudományok, vallás
    • Honlapom
Re: Xorgame (Pascal)
« Reply #74 on: 2017.July.28. 19:40:15 »
huh hát ez marha jó. :)
nem gondoltam hogy ezt az "ablakrendszert" is átírod :)
mondjuk a szövegek... hát elég olvashatatlanok :)
de tök jó hogy szépen kiír mindent :)
Vigyázat! Szektás vagyok! :)