Meghajtó hibakereséshez az EPDOS Disk Editor-t érdemes használni, azon belül is a Track Editor-t. Ez a WD Track Read/Write parancsait használja.
Ha ide belépünk, egy formatált lemezt használva, akkor egy rakás össze-vissza bájt halmazt kapunk, egy data error hibaüzenet kíséretében, ez a normális állapot
Némi gyakorlattal üres szektorokat tartalmazó részek felismerhetőek, fordulatszám eltérés esetén is.
Ha itt csupa 00 vagy csupa FF bájt látszik, az akkor fejhibára utal. (Ez lehet üres, mágnesesen még szűz lemeznél is, ezért írtam, hogy formatált lemez legyen a teszthez használva).
Koszos fej esetén is össze-vissza bájthalmaz szokott lenni, ami csak többé-kevésbé emlékeztet a normálisra.
Érdemes a két oldal között kapcsolgatni, rögtön látszik, ha csak az egyik fej hibás. Ez esetben annak a kábelét érdemes ellenőrizni, hátha ott van szakadás, vagy esetleg a csatlakozásnál oxidáció okozta kontakhiba.
Ha a kábel csatlakozó kialakítása lehetővé teszi, akkor ki lehet próbálni a hibás fejet átkötni a működő helyére és így tesztelni.
Előfordulhat, hogy nem is a fejek, hanem a fejek jelét feldolgozó IC hibás a panelen, ha van másik ugyanilyen működő meghajtó kéznél, akkor a panel átcserélésével lehet tesztelni.
Track Editor-ban érdemes ide-oda léptetni a sávok között, megfigyelni, hogy a fejléptetésre reagál-e a meghajtó. Ha nem, és a jumperelés rendben van (pl megfelelő esetben világít a led, indul a forgató motor), az ismét csak vezérlő IC hibára utal