A következő kérdés az SF3-ról az alábbi lehet:
Hogyan kezdjem el használni az SF3 kártyámat Enterprise gépemen?
Ha a csomag megérkezett a címedre és kibontod, két kártyát találsz benne: az SF3-at és az adaptert (olyan adaptert melyet választottál a kettő közül, önálló vagy Slot adapter).
Az SF3-at elsősorban a CPC számítógéphez fejlesztették ki, ezért örökölte ezt a számunkra furcsa csatlakozót, de néhány lábat átprogramoztak Enterprise csatlakozókra, tehát logikájánál fogva ez már nem egy CPC-csatlakozó, csak az alakja. Vannak SF3 adapterek az MSX-hez és a PCW-hez tervezve. Amint az első kérdésben rámutattam, az SF3 CPLD-jén tárolódik minden interfész program. Soha ne próbálj egy EP-re programozott SF3-at más számítógépre csatlakoztatni, előbb be kell programozni az új gazdagépre egy DFU + CPLD frissítéssel, az első kérdésben ismertetett módon.
A kapott EP SF3-nak van egy extra vezetéke, amely a CPC-csatlakozó 1. lábára van forrasztva. Erre azért van szükség, mert Hans a fejlesztés során változtatott a szabadon programozható lábakon. Hans talál majd erre a problémára megoldást, de addig az EP SF3 nem csatlakoztatható a többi számítógép családhoz.
Kétféle módon lehet a SymbiFace3-at az Enterprise-hoz csatlakoztatni, mindkettő tökéletes működést kínál.
Hans az önálló adaptert egy kézzel készített prototípus alapján tervezte, amit csak tesztekre küldtem, de az SF3-at csak a bővítő csatlakozón fogadja el, például az EXDOS-t nem. Gond? Azt hiszem, nem, mert valójában inkább az SD kártyát használjuk, mint a floppy lemezeket. De az SF3 ígérete lesz, hogy a régen álmodott “All in one Enterprise-bővítés" lesz. Úgy gondolom, hogy hamarosan ez lesz a legjobb megoldás egy olyan felhasználó számára, aki soha nem fejlesztette a számítógépét.
De ha a felhasználónak már vannak klasszikus bővítései, akkor jobban szüksége van az SF3 bővítőhely-adapterre (ezt Wilco barátom tervezte nekem), amelyet egy buszbővítőhöz kell csatlakoztatni. Később részletesen elmagyarázom ennek az adapternek a működését.
Mindkét megközelítés jól van integrálva hardveresen az Enterprise-on, így nem ütköznek más eszközökkel. Egy kivétel a Spectrum Hardware emulátor, amely ugyanazt a 40-4Fh címtartományt használja, így nem csatlakoztatható az SF3-mal közösen. Zozo megígérte, hogy hamarosan javít a Spectrum emulátor kártyán.
Győződj meg arról, hogy az Enterprise ki van-e kapcsolva.
Csatlakoztasd az SF3 adaptert az Enterprise bővítőporthoz, vagy a Busz bővítőhöz, ha van ilyen.
Az önálló adapteren az SF3 a felhasználó felé néz:

míg a Slot adapternél a számítógép felé néz:

Mindig ellenőrizd, hogy az SF3 kártya megfelelően van-e csatlakoztatva.
Csatlakoztasd szorosan és párhuzamosan a két csatlakozót, mind az 50 érintkezőt egyszerre, hogy az SF3 pontosan illeszkedjen.
Ha ki kell húznod az SF3 adaptert, húzd óvatosan a csatlakozó mindkét oldaláról, miközben lassan mozgasd kezeddel. De előfordulhat, hogy meghajlítunk néhány érintkezőt a csatlakozó egyik oldalán. Ekkor éles hegyével vezesd a csatlakozók pontját a helyükre, igazítva a többi sorhoz. Tedd ezt, mielőtt megpróbálod újra csatlakoztatni az SF3 adaptert.
Az SF3 slot adapter a jelenlegi formájában maga az adapter egy lapos kábelhez van csatlakoztatva. Eljutottam ehhez a megközelítéshez, miközben megmértem az SF3 + adaptert, láttam, hogy nagyon magas. Aztán úgy döntöttem, hogy maximálisan lecsökkentem a magasságát.

A gyakorlat bebizonyította, hogy a buszbővítőn az SF3 csatlakoztatására a legjobb nyílás a legelső. Azt javaslom, hogy kösd az SF3-at az adapterkártyához egy hajgumival, és a kártya nagyon stabil lesz. Ezenkívül kerüld el, ha lehetséges, a 7805 szabályozó hűtőborda tüskéit.
Kérjük, várj, ha már bekapcsoltad a számítógépet. Nagyon közel vagyunk.

Szükséged lesz egy apa / apa sztereo hang jack kábelre hogy az SF3-mal majd zenét hallgass. Az adapterek IN jack alapcsatlakozóval vannak ellátva, a másik vége pedig a zöld Jack aljzathoz vezet. Nincs szükség többre a hanghoz, mivel az Enterprise tökéletesen keveri a Dave belső hangját a bejövő SF3 hanggal.
Szükség van egy tartalék micro SD kártyára és egy USB Pen Drive-ra az SF3 fájlok tárolásához. Az elsőre a System SF3 fájlokat menti, míg a Pen Drive-ra a médiafájlokat.
Mindkettő kapacitása ne haladja meg a 4 GB-ot, mert a szokásos FAT16 rendszerre kell formáznunk, és ez a határ. Csak 1 nagy partíciót használj.
Még várj ... A rendszerindítás után az SF3 megkeresi az SD-kártyán a rendszerfájljainak legfontosabb fájljait, az "SF3_EP.INI" fájlt, amelyben néhány fontos konfigurációt tárol. Más SF3 számítógépek hasonló fájlokkal rendelkeznek, "SF3_CPC.INI", "SF3_MSX.INI" vagy "SF3_PCW.INI" néven. Ilyen módon ugyanaz az SD kártya több számítógépen is használható, anélkül, hogy az INI fájlt szerkeszteni kellene.
Kis türelmet kérek, hamarosan folytatom az .INI fájl ismertetésével
