- Ha mindkét meghajtóban van lemez, akkor induláskor a B-ről olvassa be az EXOS.INI-t. Nem az A-ról kellene?
Nem, már 2009-ben módosítva lett, hogy EFBA sorrendben keresi az az EXDOS.INI-t.
- Ha BASIC-ből indítom az EXDOS-t, akkor az ESC billentyűre vagy az EXIT parancsra
lefagy a gép, nem tér vissza a BASIC-hez visszatér BASIC-be, de csak az alsó 4 karakteres sor működik. A TEXT parancsra visszaáll a teljes karakteres képernyő. Ezt nem magától kellene?
Nem. Amúgy DISPLAY TEXT (SHIFT+F5) a helyes megoldás
- Vannak lemezek, amiknek nem lehet megváltoztatni a nevét. Mindegy, hogy az EP-n vagy PC-n formázom, vagy PC-n megváltoztatom. Az EP mindig azt mondja rájuk, hogy AI vagy AL vagy AP a lemez neve. Ha meg akarom változtatni, akkor azt írja: "*** System file exists" vagy "*** Root directory full" Az a furcsa, hogy általában működik, de vannak lemezek, amikkel meg nem. Próbáltam EXDOS és ISDOS alól is. Frissítés: Sok újra formázási kísérlet után működik.
Gyanítom, hogy a Microsoft féle elb...ott hosszú fájlnevek kavarnak be. És ha PC-be, mai Windows alatt berakod a lemezt, akkor kérdés nélkül odahány egy System Volume Information könyvtárat, egyből teleszemetelve hosszú fájlnevekkel a a főkönyvtárat. (És értékes kilobájtokat elpazarolva). (Ha pár services-t letiltasz a Win-be, akkor hagyja érintetlenül a lemezt.)
A probléma az, hogy a hosszú fájlneveknek nem az amúgy szabadon lévő attribútum biteket adták, hanem a meglévőek lettek érvénytelen módon felhasználva. A hosszú fájlnév az egy System, Hidden, Read only, Volume Label.
És mivel Volume Label, ezért minden Windows 95 előtt fejlesztett rendszer ezt nézi lemeznévnek. De mivel System, Hidden, Read only, ezért új lemez nevet se tudsz megadni, mivel nem felülírható a bejegyzés.
Csak úgy működik a dolog, ha a rendes Volume label bejegyzés kerül legelőre, még az esetleg rámászó hosszú fájlnevek előtt.
Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a modern boot szektorban már ott is van egy lemeznév rublika, amit teljes összevisszaságban használnak a programok, van ami azt olvassa ki, van ami a főkönyvtárban a hagyományos Volume Label-t, van ami ezt frissíti átnevezéskor, van ami azt... Még Windowson belül is hol így, hol úgy működik!
EXDOS 1.x ami jóval ezen találmány elött készült, nyilván csak a főkönyvtáras bejegyzést kezeli.
EXDOS 3-ban próbálunk javítani a helyzeten
- A HWP szövegszerkesztő nem menti el a fájlokat. Se azokat, amiket én szerkesztek, se a saját beállításait.
Hmmm... ez nem lehet, hogy másolásvédelem miatt van? Eredeti HWP lemezen volt egy rejtett szektor. Lehet, hogy ha az nincs meg, akkor tiltja a mentést?
- Dave variálja a CPU órajelet? Az EXDOS kártya csatlakozóján mérve megvan a 8 MHz, az 1 MHz, de a CPU órajel az 3,2 MHz körül variál. Látszik, hogy nem egyenletes a négyszögjel. Ez normális?
Igen normális. De nem a Dave hanem a Nick csinálja.
- A beépített fomrat parancs néha egyoldalasra? (310kB) formázza a lemezeket. PC-n gond nélkül megy a 720 kB-ra formázásuk.
Itt a meghajtó teszteléssel van hiba, egyes meghajtók lassabban ébrednek, és ezért lemaradnak az első pár léptetési parancsról, emiatt azt hiszi az EXDOS, hogy nem 80 sávos a meghajtó.
Az a trükk szokott segíteni, hogy valami más lemezparancs után gyorsan kiadni a format-ot, hogy úgy induljon neki, hogy már pörög a meghajtó.
EXDOS 3-ban ez már le lett kezelve lett, előbb kiküldünk egy semleges parancsot, hogy ébredjen a meghajtó, aztán áll neki a SD/DD tesztnek.
- FAFO-t próbáltam használni. A lemezről betölthető verziót. A formázás megkezdése helyett resetel a gép.
Ott valami bug van
Megnézem majd.
Addig is próbáld meg, hogy a különböző (UK, HUN,stb) verziókból van ami működik? Tuti láttam működni