Érdekes a táp
Az ugyanígy van rajzolva az angolban is
Viszont nincs a tartozékok között cartridge!
Az ELAN-os ábra:
[ Guests cannot view attachments ]
Meg a jól ismert EP-s:
[ Guests cannot view attachments ]
Az üzembeállításnál se említi, csak késõbb, hogy lehet ilyennel is bõvíteni.
Lgb! Megpróbálnád elolvasni, hogy jól látom-e?
Úgy tippelem, hogy az 1.0 EXOS és 1.0 BASIC elfért az alaplapi 32K ROM-ban, és késõbb ahogy nõttek az újabb verziók szorult ki a BASIC a cartridge-ba, mivel akkoriban még nem voltak 64K-s ROM/EPROM IC-k. Így akkor azzal, hogy az EXOS 2.3 mellé betettem a BASIC-et, gyakorlatilag csak az eredetileg elképzelt állapotot állítottam vissza
Az 1-es szegmensen a maradék helyre, amit nem töltött be az EXOS újabb verziója, rakták be ezután a WP-t.
Így akkor már érthetõbb a funkcióbillentyûk rejtélye is, amirõl eddig ez derült ki:
Már többször is elcsodálkoztunk, hogy a hivatalos angol EP-s kiadványokban (pl az angol gépkönyvek címlapján) legtöbbször használt képen milyen furcsa parancsok láthatóak a funkcióbillentyû papíron:
Sokáig azt hittük, hogy ez az EP64 sajátossága lehet, de azóta már jól tudjuk, hogy nem. Sõt az elsõ 100 kiadott prototípus gépé sem. Különösen az ECHO és a COPY parancsok ismeretlenek...
A megfejtés az 1984 márciusában kiadott Technical Answers prospektusban.
Vagyis a COPY az egész szöveget kinyomtatja a szövegszerkesztõbõl, az ECHO üzemmód pedig minden bekezdés beírása után elküldi azt a nyomtatóra.
Ezek szerint ekkor még nem volt külön funkcióbillentyû készlet a WP-hez?
Ezzel a mostani információkkal mindjárt érthetõ lesz a dolog! Még nem volt WP, ezekkel a parancsokkal BASIC-en belül lehetett az EDITOR csatornát írógépnek használni.
A fotóról meg szerintem az a magyarázat, hogy ez az ELAN EP64-es kép az eredeti, ezzel a funkcióbillentyû címkével, késõbb meg csak átjavították a gépen a logót EP64-re.