A turbós gépek kezelését egyszerűsíthetné, ha az effektusok időzítése Z80 helyett video megszakításra épülne, akkor csak a DAVE frekvenciáját kellene teszteni, ami a már említett néhány soros rutinnal megoldható. Az EP64 lassúsága sem számítana. De így a burkológörbe alacsonyabb felbontása miatt valamivel rosszabb lenne a minőségük. Még egy lehetőség 1 kHz-es megszakítást számolni (B4h port alsó bitje), ez nagy sebességű, viszont csak a DAVE frekvenciájára érzékeny.
Ha elég a 4 és 6 MHz-es gépen a pontos frekvencia és sebesség, akkor csak egyszerű BF port állításra van szükség, és elkerülhető sok önmódosító kód. Extrém turbósításnál (pl. 10 MHz) így ugyan már magasak (és 1 kHz-es időzítésnél gyorsak) lennének az effektusok, de a zene egyébként is elromlana, ami valószínűleg zavaróbb. Nagyon magas DAVE órajel felismerésekor esetleg némítható lehetne a zene, aki hallgatni akarja, az kapcsolja vissza a gépet 4 vagy 6 MHz-re.
csalásnál, ha EP64-en nen volt elég hely az FF szegmensen, akkor nincs zene váltás, ha volt, akkor 4Bociexo, és ez 5 pályán keresztül szól (befejezett pályák nem játszanak), vagy 5 elhalálozás után a következő pályán már más szól.
Elvileg elégnek kell lennie a helynek ha a 4Boci az LPT után kerül (CEFD-DC07), amint már említettem, DCA1 az EXOS határ viszonylag sok bővítéssel. Akkor lehet probléma, ha még BRD is van a gépben, de nem tudom, a gyakorlatban van-e jelentősége az EXDOS-os német EP64 konfigurációnak, ha jól tudom, a 64K-s gépek általában régebbiek és angol nyelvűek. Esetleg arra kell még figyelni, hogy a zene adat csak a PRG file bezárása után kerüljön a helyére, a tegnap feltöltött példában is így oldottam meg.
Talán említést érdemel még az eddig csak Plus/4-en megvalósított "m1" tömörítés, ha nem is valószínű, hogy rajtam kívül más is használni fogja.
Ezt töröltem, nem valószínű, hogy készülne még olyan EP-s program ami nem az "ipari szabvány" m3 formátumot használná, így nincs különösebb értelme az átírásának.