Tegnap elgondolkodtam, amikor az EP és a PC billentyűzetet hasonlítottam össze.
Felosztanám a témát két részre: Angol és Német billentyűzetek (+ a végén megemlítem a magyart is)
1. Német billentyűzet
Ezzel kezdem mert ez a legegyszerűbb. Én már évek óta német billentyűzetet használok a mindennapokban. Ez oda vezethető vissza, hogy anno hozzászoktam az EP-n, hogy az írásjelek hol találhatóak, és később amikor elkezdtem PC-t használni a magyar billentyűzeten minden olyan idegen volt (lásd: pontosvessző helye). (Ezt nem cicomázom tovább, aki tudja milyen fontos hogy valamit megszoktunk, az tudja miről beszélek)
Az EP német billentyűzet kiosztása teljesen kompatibilis a német PC-billentyűzetével. Egyedül a Pause és STOP gombok hiányoznak, de erre majd később kitérek. A lényeg, hogy német PC billentyűzet + EP nyert ügy.
2. Angol billentyűzetkiosztás
Na ezzel már meggyűlik a bajom, ugyanis nem kompatibilis. Egy-két billentyű máshogy van, emiatt nagyon kellemetlen lehet a bevitel. Ezzel nem tudom mi legyen. Arra gondoltam, hogy megcsinálom némethez, és az angol meg olyan lesz amilyen lesz.
3. Magyar PC billentyűzet
Abszolút még csak nem is ott vannak a billentyűk ahol azt megszoktuk az EP-n. Én úgy lennék vele, hogy szereznék direkt erre egy olcsó billentyűzetet, és lecsiszolnám majd átragasztgatnám a betűket.
Még mielőtt valaki megkérdezné... olyat sajnos nem lehet, hogy felismerje a hardver, hogy a magyar billentyűzeten mit nyomtam le (shift-tel vagy caps-szel) és ezt lefordítja EP-re, mert ez olyan hosszú tervezési folyamat lenne, hogy sosem készülne el. Próbáljunk meg az egyszerűség szintjén maradni, kérlek!
Még egy dolog: A STOP és PAUSE gombok egyikét sem lehet a SCROLL LOCK melletti jobb gombra tenni (nem tudom a magyar nevét) mert a PC billentyűzetek ezen gomb lenyomása pillanatában adnak jelet, az időtartamról nem adnak infót. Másrészt ezen gomb lenyomásakor kb. 8 byte adatot küld a billentyűzet (a szokásos 1-2 helyett), és ennek kiértékelése időigényes. Ezzel nem akarok foglalkozni.
(Tehát STOP és PAUSE gombokra marad a HOME és END, de ha valakinek más ötlete van szívesen meghallgatom.)