Na, röpke párhavi késlekedéssel (abszolút saját hibámból), meg is érkezett hozzám a "hazai" billtyű fólia.
Kipróbálni még persze nem próbáltam élesben, de valszeg fogom, per pillanat némi molyolódás után csak beraktam a másik 4-5 darab "angol" fólia mellé (pontosabban a 4-5 fóliát az új mellé, de ne szaladjunk annyira előre), de ki fogom próbálni a napi használatban lévő EP- mmel.
Mondjátok nyugodtan hogy hülye vagyok, meg öncél, meg minden, valahol én is látom hogy a hülyeségeim valahol absztrakt formát kezdenek ölteni, de nekem még az is marhára tetszik hogy beszélhetünk rendelkezésre álló billtyű fólia fajtáKról (többesszám vazze! ilyen tán még a gyártáskor sem volt !
), nemhogy az, mikor egy egész kupac "originál", vadi új fólia áll a rendelkezésemre ...
Szóval szemre összehasonlítva az angollal a magyar cuccon minden sokkal vastagabbnak tűnik ... szélesebbek a vezeték vonalak,nagyobb átmérőjűek a billenytűknél a körök, ahol az érintkezés történik. De nem is kicsit hanem olyan 1.5X - 2X olyan vastag/nagy rajta minden. Ez technikailag nem tudom mit jelent, vagy jelent -e egyáltalán valamit, de egymásra téve a két fóliát ez azonnal szembetűnő.
Az angollal egymásra téve a kettőt az is érdekes, hogy sem a kivágott lyukak, sem pedig a billentyűk érintkezői nincsenek tökéletes fedésben. Csak így kézzel összefogva próbálgattam, tehát még egy EP házra sem szúrtam fel őket a pozícionáló tüskékre, de szerintem nem néztem be nagyon ... És az eltérések helyenkén 1-2 miliméter nagyságrendben mozognak. Azt persze nem tudom, hogy melyik a kevésbé EP -hez passzoló, vagy melyik a jobban, vagy épp összevissza, de azt simán elképzelem, hogy mivel a hazai verzió jóval nagyobb területű érintkezőkből álló, ezért esetleg egyenletesebben érzékelheti a billentyűk lenyomását.
Olyasmire gondolok, hogy ha az angol verzió nem teljesen precízen pozícionált, akkor az EP billtyű gumi membránok elvékonyuló vége esetleg a fólia mátrixpont "mellett" vagy csálén hozhatja létre az érintkezést, esetleg csak nagyobb nyomóerő hatására ... viszont a magyarnak sokkal több esélye lehet, hogy nincs mellé pozícionálódó billtyű ...
Persze mindez csak fantáziálás, gyakorlatban is ki kell próbálni ...
És végül a csomagolás ... ami észbontó. Nem tudom emlékeztek -e rá, de itt többen vergődtünk, hogy a simán (na jó, egy nem túl erős kartonlappal erősített) borítékban elküldött angol fóliákat a posta simán felgöngyölte, összehajtotta ...
Na ez itt nem fordul elő.
A fólia konkrétan kemény, minden élen körberagasztott kartondobozban érkezett, amiben újságpapírral (mit papírral, konkrét egész újságokkal) meg volt neki ágyazva, amibe bele volt ragasztva egy leragasztott nájlonzacskóban, A4 -es ívek és a számla közé berakott fólia !
Remélem nem hagytam ki semmit, mert a kicsomagolás végére konkrétan mar nevettem ... ezt nevezem én biztonságnak !
Kíváncsi leszek hogy szuperál majd élesben ...