Tuti, hogy az END IF-nek nincs más funkciója az eljárás lezárása mellett? Csak éppen kimaradt a kézikönyvbõl. (Akárcsak a VER$ és a VERNUM változók, melyeket ha kiíratunk PRINT-tel, utána mintha meghülyülne a gép, talán a változók törlõdnek.)
Lacika és a kézikönyv is javasolja az eljárások alkalmazását az ON GOTO helyett, pedig ez utóbbi rövidebb. Talán a program futását is gyorsítja, ha 10 sor helyett egyetlen sor szerepel.
Egyszer úgy jártam, hogy egy basic játékot írogattam, amit teleraktam CALL-DEF utasításokkal. Gyakran lefagyott. A CALL-DEF helyett GOSUB-RETURN-t dobtam be, és ezzel már rendesen mûködött.
Egyébként a CALL (eljárás) helyett úgy emlékszem, használható a PRINT (eljárás) is. Vannak azok a DEF REF valamik, amik függvényt definiálnak (talán nem is kell feltétlenül a REF, már nem emléxem), és az is a PRINT-tel hívható meg, pontosabban íratható ki az értéke. De a nem függvénydefiniáló DEF is meghívható PRINT-tel, így parancs üzemmódból egy PRINT-tel program üzemmódba léphetünk.
Ha pedig egy DEF blokkon belül egy CALL-lal meghívjuk önmagát, mintha lefagyna a gép.
Valahol mintha olvastam volna, hogy ha STOP-pal megszakítjuk a program futását, egyetlen RESET, majd CONTINUE, az is fagyás. De ha progi futása közben STOP nélkül RESET, utána CONTINUE, akkor is fagyi. Meg ha a RESET helyett INFO, talán az is balhé.
Listázta már ki valaki a Submarine Commandert? Vad dolgokat mûvel...
[epline tc=146 bc=0 ttc=0 tbc=1 xs=1 ys=2]PRINT CHR$(127)[/epline]
Ez olyan karaktert ír ki, amit semmilyen billentyûkombinációval nem lehet elõhívni, sem SHIFT-tel, sem ALT-tal.