Nem a státusz sor palettaszínei miatt? (az a színpár, ami a kijelzõre van definiálva fekete)
Jó nyomon jársz!
Tehát a megfejtések:
- miért nem mûködik az áthelyezett status sorban a kijelzõ?
Azért mert a magnókezelõ közvetlenül az EXOS LPT elsõ sorába, azaz az eredeti status sor paletta színet piszkálva éri el a villogást. A saját LPT-nkben mutathat tetszõleges helyen a status sor videó memóriájára, a felíratok (SEARCHING, LOADING, stb) mûködni is fog, a töltésjelzõ téglalap is megjelenik, azonban nem fog villogni, mivel a magnó kezelõ nem a mi LPT-nkben, hanem az eredeti helyén váltogatja a színeket.
Ezt tapasztalhatjuk nagyon sok programban.
- hogyan lehet megoldani, hogy mûködjön?
Úgy, hogy az LPT táblánkat az EXOS LPT helyére tesszük, az eredeti status sort leíró blokkot megtartva, és beépítve a miénkbe.
Erre jöhet a kérdés, hogy akkor hogyan fog más helyre kerülni a képernyõn?
Nagyon egyszerûen: ki kell használni Nicknek azt a tulajdonságát, hogy az LPT táblának a vége nem kell, hogy egyben a kép vége is legyen. Magyarán lehet a kép közepén is az LPT vége, így akkor az LPT elején lévõ status sor a kép közepére kerül.
Egyetlen probléma, hogy az LPT táblának el kell férnie az EXOS LPT helyén, ezér csak "igazi EP-s" programokban lehet egyszerûen megoldani, Spectrum átiratoknál nem.
Viszont eszembe jutott, hogy hogyan lehet Spectrum átírat esetén is megoldani: a betöltõképet át kell konvertálni sorfolytonosra, ekkor már egy egyszerûsített LPT elfér az EXOS LPT helyén. Majd a betöltés végeztével kell átváltani a rendes Spectrum LPT-re.
Igény esetén megvalósíthatom pár korábbi átiratban
- melyik programban mûködik?
Z&A Demo
Az ep128.hun igen szûkszavú a leírása, más apróbb trükkök se lettek észrevéve